Pola Nadziei na Pomorzu 2023

Odchodzenie, hospicjum… to tematy, których często unikamy, których się boimy. Samo słowo „śmierć” nierzadko jest omijane, nazywane inaczej lub pozostaje nienazwane… A przecież to kolejny etap w naszym życiu, krok w stronę wieczności, w stronę Boga. I trzeba o tym uczyć się myśleć i mówić…

Hospicjum im. Św. Ojca Pio w Pucku – to szczególne miejsce, które nasza szkoła wspiera od wielu lat. Opieka paliatywna to ogromne wyzwanie, także finansowe, dlatego tak ważne są akcje zbiórek pieniędzy, kiermasze, które pozwalają wspierać działania placówki. Pomoc, jaką hospicjum ofiarowuje chorym oraz ich rodzinom w tych najtrudniejszych chwilach, jest bezcenna. To również dzięki szkolnym akcjom pomoc ta jest możliwa.

W ubiegłą niedzielę kwestowaliśmy przed naszym kościołem na rzecz puckiego hospicjum i – jak zawsze- spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem i ogromnym wsparciem. W tym miejscu chcemy podziękować ks. Proboszczowi Sebastianowi Habowskiemu, uczniom, nauczycielom  oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, za wsparcie oraz hojne datki.

To niezwykle budujące, że za każdym razem, gdy organizujemy akcję, łączycie się z nami w tym pięknym dziele pomocy.

Podczas akcji zostało zebrane: 5239 zł!

Dziękujemy!

Opiekunowie akcji

p. M. Schmidt, p. B. M. Mantych