Inauguracja Pól Nadziei przy Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio

Pod hasłem „By na wiosnę dobro zakwitło” już po raz 12. wystartowały „Pola Nadziei”. 

12 października 2023 roku delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Inauguracji Pól Nadziei przy Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Po przybyciu zostaliśmy miło powitani przez organizatorów akcji tj. przez Panią Annę Jochim-Labudę, Dyrektor Hospicjum oraz przez Panią  Honoratę Zimną, koordynator wolontariatu akcyjnego. Następnie wzięliśmy udział w integracyjnym tworzeniu papierowego żonkila. Po tej części spotkania, każda z grup wykonała krzyżówkę związaną z hospicjum. Następnie przy wspólnym ognisku zjedliśmy przygotowane kiełbaski. Na koniec, z paczuszką cebulek żonkili udaliśmy się do domu. Otrzymane cebulki zasadziliśmy przed budynkiem naszej szkoły, z których już wiosną wyrosną żółte żonkile symbolizujące nadzieję. Był to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci, pełen wzruszeń i wartościowych doświadczeń. 

Kwiaty te będą rozdawane podczas zbierania funduszy na potrzeby pomorskich hospicjów. Akcja „Pola Nadziei” trwa już od 25 lat. Wielka kwesta wieńcząca trwającą edycję wydarzenia odbędzie się 14 kwietnia 2024 r. 

Maria Schmidt