Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023 roku, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, ale również uczniów i rodziców oraz pracowników szkół, obchodzone jest dla upamiętnienia rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej 14 października 1773 roku.
Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego oraz przemówienia pani wicedyrektor Wiesławy Kujawskiej, która serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud i zaangażowanie w wykonywaną pracę.
Chcąc umilić czas wszystkim zgromadzonym uczniowie z różnych klas zaprezentowali program artystyczny. Najpierw zatańczyły i zaśpiewały przedszkolaki, następnie uczniowie klas trzecich i na koniec w zabawnym skeczu zaprezentowali swoje teatralne talenty uczniowie klas szóstych.
Uroczysty apel zakończył się życzeniami skierowanymi do całej społeczności szkolnej wypowiedzianymi przez wójta Gminy Krokowa Adama Śliwickiego.
Serdecznie dziękujemy również Radzie Rodziców, która zorganizowała dla pracowników słodki poczęstunek.

Jola Jeka-Roeske